Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Oferujemy bezpłatną wycenę
Otrzymasz samochód zastępczy

Blog

Poznaj 5 sposobów na Zabezpieczenie lakieru samochodowego

Zabezpieczenie lakieru samochodowego jest kluczowe dla utrzymania wyglądu pojazdu na długi czas. Ekspozycja na działanie czynników atmosferycznych, promieniowania UV, zanieczyszczeń drogowych i innych substancji może znacznie wpłynąć na stan lakieru.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego jest kluczowe dla utrzymania wyglądu pojazdu na długi czas. Ekspozycja na działanie czynników atmosferycznych, promieniowania UV, zanieczyszczeń drogowych i innych substancji może znacznie wpłynąć na stan lakieru. Aby przedłużyć żywotność i połysk lakieru samochodowego, warto zastosować kilka skutecznych metod ochrony. Poniżej przedstawiamy 6 sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie lakieru samochodowego.

Woskowanie: Tradycyjne, ale wciąż skuteczne woskowanie samochodu jest jednym z najstarszych sposobów ochrony lakieru. Woski samochodowe tworzą warstwę ochronną, zabezpieczającą przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Regularne woskowanie utrzymuje także połysk lakieru i sprawia, że zanieczyszczenia łatwiej schodzą z powierzchni pojazdu. Niestety ze względu na niską trwałość i zmywalność wosków, aplikację produktu należy okresowo ponawiać. 

Nanotechnologia w Ochronie Lakieru: Współczesna nanotechnologia oferuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony lakieru samochodowego. Zaawansowane powłoki ceramiczne tworzą trwałą barierę ochronną na powierzchni lakieru. Dzięki mikroskopijnym cząsteczkom łączącym się z lakierem, powłoki ceramiczne zapewniają ochronę nawet na okres kilku lat, zatrzymując tym samym naturalny proces starzenia się lakieru, blokując degradujące promieniowanie UV oraz negatywny wpływ warunków atmosferycznych i drogowych. Jednocześnie ułatwiają utrzymanie w czystości i podkreślając walory estetyczne powierzchni na którą jest aplikowana.

Folia Ochronna: Folia ochronna to doskonały sposób na zabezpieczenie lakieru przed kamieniami, insektami i innymi potencjalnie szkodliwymi substancjami. Nakładana na powierzchnię lakieru, folia ochronna działa jak tarcza, absorbuje uderzenia i chronią od zarysowań. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy zależy Tobie na bezkompromisowej i wieloletniej ochronie powierzchni – nawet z gwarancją 10 lat! Folia to gruba warstwa poliuretanu która poza właściwościami ochronnymi posiada także funkcję samoregeneracji (gojenia się) płytkich zarysowań z jej powierzchni. Jest to niepodważalna przewaga nad jakimikolwiek innymi, znanymi rodzajami zabezpieczeń lakieru. Montaż i demontaż folii jest bezinwazyjny i w 100% bezpieczeny dla powierzchni.

Regularne Mycie i Czyszczenie: Regularne utrzymywanie czystości samochodu to nie tylko kwestia estetyki, ale także ochrony lakieru. Zanieczyszczenia drogowe, sól drogowa, ptasie odchody i inne substancje mogą zaszkodzić powłoce lakieru. Regularne mycie, zwłaszcza po ekstremalnych warunkach pogodowych, pomoże utrzymać świeżość i blask lakieru.

Unikanie Ekstremalnych Warunków Pogodowych: Ekstremalne warunki pogodowe, takie jak intensywne słońce, grad, czy silne opady deszczu, mogą negatywnie wpływać na lakier samochodowy. Parkowanie pojazdu w zacienionym miejscu lub garażu może pomóc w zminimalizowaniu ekspozycji na szkodliwe odziaływanie promieni UV, a dodatkowo uchroni przez osadzaniem się zabrudzeń z powietrza.

Ochrona Przed Ptakami: Ptasie odchody zawierają kwas, który może powodować korozję lakieru. Dlatego ważne jest, aby unikać parkowania pojazdu pod drzewami, gdzie ptaki mogą gromadzić się. Jeśli jednak samochód zostanie 'zatakowany' przez ptaki, szybkie usunięcie odchodów za pomocą delikatnej ściereczki i specjalistycznego środka może zapobiec uszkodzeniom lakieru.

Podsumowując, zabezpieczenie lakieru samochodowego to inwestycja w długotrwałą estetykę i wartość pojazdu. Wybór odpowiednich metod ochrony, takich jak nanotechnologia, woskowanie, folia ochronna czy regularne czyszczenie, pozwoli cieszyć się nieskazitelnym wyglądem samochodu przez wiele lat. Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja lakieru to nie tylko kwestia estetyki, ale także ochrony przed szkodliwymi czynnikami, które mogą przyspieszyć proces starzenia się pojazdu.

Image
OBSERWUJ NAS

O FIRMIE

Car Art Detailing
ul. Grunwaldzka 184
PIXEL V, piętro -1
60-166 Poznań

KONTAKT

tel. +48 696 633 336
biuro@carartdetailing.pl

ZAPRASZAMY

pn. - pt.: 8.00 - 18.00

Adres

ul. Grunwaldzka 184, PIXEL V, piętro -1, 60-166 Poznań