Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Oferujemy bezpłatną wycenę
Otrzymasz samochód zastępczy

Blog

Powłoka ceramiczna – co warto o niej wiedzieć i jak dbać?

Powłoka ceramiczna to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie...

Powłoka ceramiczna to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie ochrony lakieru samochodowego. Zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje niezwykłe właściwości ochronne i trwałość. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem powłoki ceramicznej na swoim pojeździe, lub już z niej korzystasz, poniżej znajdziesz informacje, które pomogą ci zrozumieć, dlaczego to rozwiązanie jest tak wyjątkowe, oraz jak o nie dbać.

1. Co to jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna jest trwałą, niezmywalną chemicznie warstwą zabezpieczenia aplikowaną na lakier pojazdu, która przede wszystkim zabezpiecza powierzchnię przed czynnikami zewnętrznymi w tym

promieniowaniem UV, substancjami chemicznymi i wysoką temperaturą . Dodatkowym atutem

powłoki ceramicznej jest bardzo wysoki połysk karoserii oraz silna hydrofobowość dzięki której lakier

zdecydowanie wolniej się brudzi i łatwiej myje.

2. Zalety powłoki ceramicznej:

Najważniejszą zaletą stosowania powłok ceramicznej jest spowolnienie procesy starzenia się lakieru i brak utraty połysku. Zawarte w niej związki chemiczne blokują szkodliwe oddziaływanie promieniowania UV, uodparniają powierzchnię na działanie czynników atmosferycznych, a także ułatwiają utrzymanie lakieru w czystości. Brud i zanieczyszczenia mają trudniejszy dostęp do powierzchni lakieru, a śliskość powierzchni sprawia, że lakier zdecydowanie wolniej się brudzi. Powłoka po utwardzeniu na powierzchni lakieru jest niezmywalna chemicznie, a jej trwałość działania mierzona jest w latach. To niewątpliwa przewaga nad wszelkiego rodzaju woskami oraz produktami dostępnymi w marketach, których trwałość to często kilka lub maksymalnie kilkanaście myć.

3. Jak dbać o powłokę ceramiczną?

Pomimo tego, że powłoka ceramiczna ułatwia utrzymanie czystości, regularne mycie samochodu jest nadal konieczne. Unikaj automatycznych myjni, które używają twardych szczotek, ponieważ mogą one uszkodzić i zarysować powłokę ceramiczną. Susz samochód bezkontaktowymi metodami, takimi jak suszenie powietrzem lub specjalnymi chłonnymi ręcznikami z mikrofibry.

Sprawdzaj regularnie stan powłoki ceramicznej. Jeśli na jej powierzchni znajdziesz osady lub trudne w usunięciu zabrudzenia - skorzystaj z usług profesjonalistów którzy wiedzą jak bezpiecznie je rozpuścić.

Powłoka ceramiczna to inwestycja, która opłaca się w dłuższej perspektywie czasowej, gwarantując trwałą ochronę lakieru samochodowego. Dbając o nią zgodnie z zaleceniami ekspertów, możesz cieszyć się pięknym i zabezpieczonym lakierem przez wiele lat. Warto skonsultować się z profesjonalistami, aby uzyskać pełną gamę informacji i dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb pojazdu.

Image
OBSERWUJ NAS

O FIRMIE

Car Art Detailing
ul. Grunwaldzka 184
PIXEL V, piętro -1
60-166 Poznań

KONTAKT

tel. +48 696 633 336
biuro@carartdetailing.pl

ZAPRASZAMY

pn. - pt.: 8.00 - 18.00

Adres

ul. Grunwaldzka 184, PIXEL V, piętro -1, 60-166 Poznań